Durere in fese si picioare pana in calcaie?

Hernie de disc

Postata de Utilizator11571750445 cu 4 ani in urma.

Buna Ziua. Spuneti-mi va rog ce sa fac in caz ca de 2 zile ma dor fesele si picioarele pina in călcaie? Ce poate fi asta? Mentionez ca 3/4 saptamani in urma am cazut tare pe spate si m-am lovit tare in zona lombara de la fund nustiu exact ca e noada fundului sau mai sus un pic.

Raspunsuri (2)

PetruO

acum un an

Am si eu la fel asaceva deparca e rupt muschiul fesei . Foarte dureros dar ti-as recomanda o perna ortopedica si sa stai pe ea de fiecare data cind vrei sa te asazi. La mine e mai bine.

Delia

acum un an

Dupa ce faceti radiografie si mergeti la medic umblati putin si la regim.
Daca scoateti partial glutenul, zaharul condimentele alcoolul tocaturile, definitiv, organismul se vindeca singur. Alimentele mentionate mai sus sunt inflamatoare datorita ( la gluten) prezentei glifosatului care este un inhibitor de enzime ( cortizolul antiinflamator din supratenale), vindecarea de orice fel apare in maxim 5 zile diminuarea durerii dupa 3 zile.