Ce trebuie lacut la acest diagnostic ,este caz de operatie?

Hernie de disc

Postata de Adriana cu un an in urma.

La nivel L4/L5 protuzie discala circumferentiala ce asociază hernie discala milimetrica paramediana stanga,îngustare canal rahidian lombar,compresie rădăcină L5 stanga în reces și preforaminal.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Hernia-de-disc-si-lombosciatica/hernia-de-disc-cauze-simptome-tratament_4557