Ce sa fac?

Hernie de disc

Postata de criss77 cu 13 ani in urma.

Buna ziua, revin iar aici, pur si simplu ajungind la disperare... Cum sa incep? Trebuie sa ma operez de hernie de disc iar doctorii nu se bag, le e teama sa nu mor din cauza complicatiilor... si a istoricului meu medical... Iar eu pur si simplu nu stiu ce sa fac? Am dureri groaznice, iar daca vrea sa ma operez trebuie sa-mi asum responsabilitatea de a muri.... Nu stiu ce sa fac, chiar nu mai stiu ce sa fac....

Raspunsuri (37)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

criss77

acum 13 ani

Adica sa merg pe naturiste, nu? Hai sa va spun istoricul meu medical si apoi imi spuneti si dvs cite sanse am, dar sincer... In 2002 am fost operata pe cord, urmind apoi un tratament cu anticoagulante, sintrom, in 2007 am fost operata de evantratie punindumi-se plasa, in 2008 am facut accident vascular ischemic, plus ca sint si purtatoare a viruslui hepatitei B... Deci? Va rog sa-mi spuneti dvs, cum mai pot trece si peste asta, si de unde sa mai am si rabdare....... Multumesc mult!

Iuli

acum 13 ani

Puteti preciza inaltimea si greutatea?

criss77

acum 13 ani

Da, 1.77 - inaltimea si 80 de kg...

Iuli

acum 13 ani

Daca ati putea slabi 10-15 kg ar fi extraordinar. V-ar imbunatati considerabil sanatatea, analizele si curajul medicilor poate ar fi altul. Din pacate, la inaltimea aceasta (si eu am cam aceeasi inaltime si greutate), riscam probleme de spate si nu numai. Este normal ca medicii sa ezite sa opereze un pacient cu afectiuni asociate, din pacate numai dumneavoastra va puteti asuma responsabilitatea pentru operatie. Insa sunt de parere ca cu vreo 10 kg in minus situatia s-ar imbunatati.

criss77

acum 13 ani

Credeti-ma ca am facut totul ca sa slabesc, iar doctorii nu se bag din cauza istoricului meu medical... Daca dvs aveti un regim pt slabit, cu cea mai mare placere l-as primi... Nu stiu ce sa mai fac, credeti-ma...

Iuli

acum 13 ani

Regimul este simplu: mancati jumatate sau un sfert din portia actuala, desigur excluzand paine, paste, dulciuri, grasimi.

criss77

acum 13 ani

Eu am facut o operatie de eventratie cu plasa... din cauza acelei plase s-a depus grasime, in zona burtii, in rest sint sp***a... O sa pun poza la avatar sa vedeti cum sint... si am tinut si regimul asta, de fapt si acum il mai tin...

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

criss77

acum 13 ani

Nu vreau sa va suparati pe mine, atunci cind am fost operata pe cord nici nu am auzit de asa ceva, si sincera sa fiu e a doua oara cind aud sau citesc despre asa ceva, am cerut sjutorul si sfatul unora ca dvs, nu o minune, pt ca minunea o face numai Dumnezeu... Am intrebat daca este ceva naturist, pt ca nu stiu ce este Homeopatia, Intelegeti? Eu am avut cit am putut grija de mine, dar mai mult nu stiu ce sa fac... Va cer sfaturi si sjutor... Nimic mai mult...

Iuli

acum 13 ani

Mi se pare nesimtire sa scrii ca gandirea i-a fost afectata. Practic o faci nebuna sau p***a pe doamna aceasta atat de greu incercata, cu homeopatia ta de nimic, care nu ajuta la nimic!!!

ana maria r

acum 13 ani

buna ziua,sant ana maria .daca santeti amabil explicati pe intelesul tuturor ce inseamna aceasta homeopatie.in ce consta acest tratament.multumesc

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

criss77

acum 13 ani

Stau in Bucuresti. Multumesc.

Iuli

acum 13 ani

Nu am zis renuntare la mancare. Am zis sa manance mai putin, atata tot:) Si ma rog, in ce sens i-ar slabi organismul?

perfectdevil

acum 13 ani

@ Homeopat : indrumarile tale suna mai mult a reclama (fara suparare - e doar o constatare).

karina

acum 13 ani

Nu te-au ajutat lenjeriile din lana cu benzi magnetice,respectiv braurile acelea grozave?Am vazut multe discutii despre astea pe acest forum si parca erai chiar mutumita?Sau a fost ceva de moment?

criss77

acum 13 ani

Buna Karina, am primit un briu cu benzi magnetice, nu stiu ce sa spun, daca eram sau nu multumita, pt ca eu nu prea am voie sa port asa ceva... Probabil ca la un om fara alte probleme de sanatate, este bun, nu si pt mine. Intelegi?

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pag 1 din 2