Ce inseamna srezultatele de mai jos?

Hernie de disc

Postata de Lorena B cu un an in urma.

Rectitudine cervicala, cu tendință la inversarea curburii in plan sagital. Discret anterolistexis C5-C6.
Modificare de ax in plan frontal dextroconvexa. Mici osteofite marginale anterioare T6-T10. In observație hernii intraspongioase platouri vertebrale T7-T9, T11 și T12. Diminuarea spatiilor articulare intervertebrale la 1/3 medie toracală. Vă rog să îmi răspundeți!

Raspunsuri (1)

Lorena B

acum un an

Menționez că am dureri pe partea dreaptă de la omoplat spre mâna până la degete , dureri spre stern, am făcut investigații medicale cardiologice și nu sunt probleme, dureri cervicale și migrene foarte puternice uneori. Am 33 de ani. Vă rog să îmi răspundeți cât mai repede.