Buna Ziua.Va Rog Sa-Mi Itrepretati Urmatorul Rezultat RMN?

Hernie de disc Dureri de spate

Postata de Utilizator21553435619 cu 5 ani in urma.

:Modificari de semnal de tip deshidratare discovertrebrala L4L5,L5S1.Ingustarea posterioara a spatiului intervetrebal L5S1.Protuzie de disc L4L5 posterolaterala de 2,3mm cu contact discoradicular postforamiral drept.Protuzie de disc L5S1 circumferentiala si simetrica de 2,3mm,fara conflicte discoradiculare.Hernii intraspongioase T11-T12,T12-L1,L1-L2.Osteofite mici,anterioare lombare.Multumesc.

Raspunsuri (2)

Utilizator11553718765

acum 5 ani

Buna seara am facut rmn ca concluzi :debord discal l5-s1 circumferential,asimetric, de până la 5mm. este recomandat sa fac la un fiziokinetoterapeut specialist elongatii vertebrală. va multumesc

Utilizator11553718765

acum 5 ani

Buna seara am facut rmn ca concluzi :debord discal l5-s1 circumferential,asimetric, de până la 5mm. este recomandat sa fac la un fiziokinetoterapeut specialist elongatii vertebrală. va multumesc