Buna ziua , as vrea sa stiu ce inseamna astept Rmn ?

Hernie de disc

Postata de Utilizator11549620921 cu 5 ani in urma.

-Deborduri discale globale L3-L5 fara contacte disco-radiculare
-Hemangiom vertebral coproreal de tip asimptomatic la nivel L3
-Modificari de statica vertebrala

Multumesc

Raspunsuri (1)

Utilizator11561493501

acum 4 ani

Buna Seara am facut si eu un RMN si mi sa gasit spondilolistezis gr1 si hernie disc lombar l5/s1 si la recomandarea a2 doctori neurochirurgi mi sa recomandad operatie posibil 4 suruburi cu bare ceva de genu asta problema este daca mas decide sa fac operatia cam cit timp as sta acasa .Problema este cam cind as incepe tinind cont ca eu muncesc 12h pe zi si efort fizic ridicari greutati .Cam cite luni voi sta acasa fara sa muncesc.Multumesc