Mătreața persistentă?

Hepatita

Postata de Utilizator11545810454 cu 5 ani in urma.

Bună ziua,

Aș dori să vă întreb dacă aveți vreo idee privind un tratament. Mă confrunt cu o mătreața persistentă. Acum 2-3 am avut chiar niște cruste. Deși am fost la doctori (dermatologi) și am urmat indicațiile acestora, nu am reușit să scap de mătreață.

Un doctor dermatolog de la Victor Babeș mi-a spus că singura soluție ar fi să încerc mai multe tipuri de șampoane dintr-o listă și să văd care îmi este bun. Am cheltuit destui bani pe șampoane indicate și neindicate dar fără rezultat.

Întrebarea mea este următoarea: cunoașteți în afară de șampoane o altă metodă prin care aș putea scăpa de mătreață? Ex: un laborator care să îmi preleveze fire de păr și să le supună unor analize. O metodă care să nu plece de la premisa să încerc 1000x de șampoane. Cunoașteți posibile afecțiuni ale organismului, spre exemplu ale stomacului, ficatului care ar putea genera o afecțiune la nivelul părului.

Sunt un tânăr de 22 de ani.

Vă mulțumesc,

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 5 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ingrijirea-parului/adevarul-despre-matreata_11463