paradontoza

Gingivita

Postata de ardelean3104890 cu 13 ani in urma.

exista tratament pentru a salva dantura

Raspunsuri (33)

Manuela

acum 13 ani

Exista tratamente. La Iasi dr Gh. Zetu, care are cabinet undeva langa Pasarela Nicolina, trateaza aceasta afectiune cu rezultate bune. Dureaza si costa, dar iti salvezi dintii.

grecu mistea

acum 13 ani

daca cu adevarat ai trecut prin cabinetul dr zetu si te bucuri de reusita doresc adresa completa al acestui stomatoloc ,,,multumesc ,,,

Gabi

acum 11 ani

Cam cat costa?

costi

acum 13 ani

buna ziua,vreau sa va intreb daca mi s-au desprins gingiile de pe 3 dinti cat este de grav si ce trebuie facut,mi e frica sa ma duc la un medic stomatolog ,va multumesc

George

acum 13 ani

Paradontoza
Pentru toti cei cu probleme de paradontoza.
Am o veste foarte buna.Se poate ameliora si chiar trata,dovedit stiintific.
Am oferit tratamentul unei doamne,cu varsta in jur de 50ani,cu paradontoza intr-un stadiu avansat(dintii se miscau, dureri si usturimi F.mari incat manca o singura masa pe zi si aceea cu mare chin).
Dupa aproximativ o luna si jumatate durerile si usturimile au disparut complet iar dintii nu se mai misca deloc.
Pentru cei care doresc ,pentru detalii,ma puteti contacta pe mail:[email protected]

marin

acum 13 ani

in ce consta acest tratament minune ? puteti sa-mi comunicati relatii pe [email protected]

flory

acum 13 ani

as dori si eu sa aflu cum se trateaza sau macar cum se amelioreaza aceasta boala.Daca e posibil astept un raspuns de la dumneavoastra cu detalii.adresa de mail este [email protected]

Dana H

acum 12 ani

Buna ziua ! M-ar interesa si pe mine tratamentul ptr. paradontoza. Va multumesc anticipat. Toate cele bune !

sorin

acum 11 ani

0740220007 - ma intereseaza, daca mai este valabil

monica

acum 10 ani

AS DORI SI EU TRATAMENTUL
Va multumesc,

delllia

acum 10 ani

aiureli

Grigorescu Ilinca

acum 9 ani

As dori si eu mai multe detalii pentru tratarea acestei boli!
Va multumesc!

simion

acum 8 ani

Buna. Puteti sa-mi dati si mie o reteta valabila pt. paradontoza. Multumesc.

mistea grecu

acum 13 ani

domnul george va rog sa imi trimiteti si mie tratamentul ptr paradontoza ,,,,,contra cost ....normal ....nr telefon 0742338876.....de doi ani am incercat multi stomatologi ....nimic ....astept un raspuns .....

mistea grecu

acum 13 ani

domnul george va rog sa imi trimiteti si mie tratamentul ptr paradontoza ,,,,,contra cost ....normal ....nr telefon 0742338876.....de doi ani am incercat multi stomatologi ....nimic ....astept un raspuns .....

gombos florin

acum 13 ani

va rog trimitetimi si mie tratamentul pentru paradantoza si i-mi spuneti cit ma costa. Nr de telefon 0754892328

silvia tanase

acum 13 ani

Buna seara,
paradontoza, din ce stiu eu de la doctori nu se vindeca definitiv. se poate ameliora, ceea ce este altceva. eu am paradontoza si folosesc pe langa tratamentul clasic si piascledine 300, recomandat tot de dentist. este natural si nu afecteaza negativ organismul ca alte medicamente "grele.

sanatate

Sorana

acum 13 ani

Silvia,

Imi spui pls cat costa medicamentul piascledin si de unde il pot lua (eu sunt din cluj)? Cand spui tratament clasic la ce te referi? Mie medicu mi-a zis doar de igiena orala si de niste injectii.

ms

silvia tanase

acum 13 ani

Buna Sorana,

Piascledine costa in jur de 50 de ron si cred ca il gasesti la orice farmacie din cluj. eu il cumpar in general de la farmacia din cartier, dar il gasesti fara probleme si la farmaciile gen sensi blu, catena, help net etc.
Prin tratament clasic, eu ma refeream intai la procedurile pe care ti le aplica dentistul (indepartarea tartrului) si apoi la antibiotice. la asta se adauga si igiena orala impecabila ( pasta de dinti si apa de gura ) masarea gingiilor cu coenzima Q10 + tincturi luate de la plafar. Asta, cel putin fac eu si am rezultate foarte bune.

sanatate!

Romina

acum 13 ani

Buna ziua,

Am inceput si eu sa iau piascledine pentru ca am paradontoza. Dentistul mi-a zis sa iau o capsula pe zi, dar nu mi-a zis de cate cutii as avea nevoie. Stiti cumva cat timp trebuie sa il iau?

Multumesc!

Pag 1 din 2