Ciudatenie dupa extractie

Gingivita

Postata de SonyMarika cu 10 ani in urma.

Cu 2 saptamani in urma mi-a fost extrasa o masea. 1 Saptamana a durut tare si am luat nurofen zilnic. Acum nu mai doare dar a crescut acolo o carne ciudata care acopera gaura ca o jumatate de cireasa. Ce poate fi?

Raspunsuri (1)

buna

acum 10 ani

Acela este chegul care acopera gaura si se transforma candva in carne. Este necesar deci ci nici un motiv de ingrijorare.
Insa daca nu ai luat atata nurofen s-.ar fi vindecat mai rapid. Nurofenul e un medicament foartre periculos si cu efecte secundare ! Nu se ia decat la durere maxima insuprotabila si nu zilnic 2 saptamani cum ai facut tu !