Dureri contact sexual ?

Ginecologie

Postata de Utilizator11595584842 cu 3 ani in urma.

Buna ziua, de câteva luni am început sa am un disconfort vaginal in permanenta ( senzație de usturime ) urinară dese și dureri/senzație de arsura/ usturime la contact sexual, foarte intense. Toate analizele ginecologice sunt bune, am făcut analiza de secretie, analiza pentru 5 sau 6 Infecții vaginale, toate sunt negative și testul Papanicolau care de asemenea e ok. Analizele de urina sunt ok , mai eritrocitele-valoare 30, iar intervalul de referință este <17. Menționez ca sufăr de premenopauza precoce, e posibil ca aceasta sa fie cauza? Nu găsesc nici o rezolvare, medicii spun ca sunt ok dar eu nu ma simt bine. Acum mi s au recomandat ovulele Gynophilus restore pentru regenerarea florei vaginale.

Raspunsuri (1)

Roxana

acum un an

Buna, ai reusit sa afli ce problema aveai?Ai tinut un tratament care te-a ajutat?Eu am avut un an in care am facut candidoza in fiecare luna, apoi m-am pricopsit cu o infectie urinara pe care am tratat-o cu antibiotic.Candida nu mai apare la analiza insa mi-a ramas aceasta usturime de care zici si tu.Am folosit tot ce se poate folosi de pe piata in materie de medicamente insa revine de fiecare data dupa tratament.Daca ai rezolvat problema poate ma ajuti si pe mine cu un sfat.Multumesc