Afectiune de natura urinara sau ginecologica?

Ginecologie Infectie urinara Infectii

Postata de Utilizator11590856823 cu 3 ani in urma.

Buna ziua. In urma cu aproximativ o luna am avut urmatoarele simptome: mictiuni frecvente, chiar si cu falsa senzatie uneori, usturime la urinare, o arsura la nivel vaginal. La recomandarea medicului de familie si al farmacistului, mi-am administrat Uractiv Forte iar la cateva zile(3-4), simptomele au cedat. In urma cu 3 zile, aceeasi simptomatologie, insa nu atat de intensa. Ieri am facut sumarul de urina(la care mi-a iesit leucocitoza(77), o densitate usor crescuta)dar si o urocultura, care a iesit negativa, aparent totul normal. Tin sa precizez ca am efectuat corect recoltarea.
Acum doua luni am efectuat si un examen de secretie, neexistand vreun parametru patologic. Mai tin sa precizez ca la contactul sexual, uneori am dureri, chiar foarte mari in zona abdominala. Nu se intampla des acest lucru dar am sesizat acest lucru in urma cu aprox.2 saptamani. Credeti ca ar fi vorba de o cistita? Ce investigatii mi-ati recomanda? Pot fi de natura ginecologica sau urinara aceste simptome? Va multumesc!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/principalele-cauze-ale-urinarilor-frecvente_17334