Uter fibromatos cu hiperplazie de endometru?

Endometrioza

Postata de MembruMobileApp1506994173 cu 6 ani in urma.

Ce înseamnă uter fibromatos cu hiperplazie de endometru la 29 de ani ?ce riscuri sau tratamente prezintă?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes://sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/uter-fibromatos_10910

MembruMobileApp1506994173

acum 6 ani

Am fost și asa mi-a pus diagnosticul,aștept rezultatul biopsiei dar voiam să știu cu ce mă confrunt până atunci așa în mare,va mulțumesc!☺