Ejaculez de un timp prea rapid?

Educatia sexuala

Postata de AndreiM cu un an in urma.

Buna,am 18 ani,fac sport de performanța și sala,nu fumez,nu consum alcool,partidele de sex țineau între 45min-1 ora,dar de vreo 3 săptămâni ejaculez prematur,din partidele intense de o ora,am ajuns la 10 minute. Țin sa precizez ca in ultima vreme sunt putin obosit fizic,chiar dacă dorm 8 ore, plus câteva ore între antrenamente. Alimentația este bogata proteica. Care ar fi cauza ejaculări prematura la o vârsta tânăra.

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Ejacularea precoce poate avea cauze diferite, inclusiv factori psihologici si fizici. Este important sa consultati un medic specialist urolog pentru a determina cauza exacta a ejacularii premature.

Va recomandam sa va programati la un medic urolog: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-masculine/ejacularea-precoce-cauzele-cele-mai-des-intalnite_18174
sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-masculine/remedii-la-domiciliu-pentru-ejacularea-prematura_10653