Va rog ,un sfat Nu stiu ce trebuie sa fac cel mai bine

Diverse

Postata de roxana399 cu 9 ani in urma.

Buna ziua,
Tatal meu in varsta de 62 de ani are de aproximativ un an o stare de somnolenta aproape permanenta.
De cateva luni am observat ca are des mancarimi ale pielii si uneori transpira brusc.
Va rog sa ma indrumati ce investigatii ar trebui sa faca. Aceste simptome pot ascunde boli grave gen cancer?
Multumesc anticipat.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este indicat sa fie evaluat de catre un medic internist. Simptomele sunt nespecifice.

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 9 ani

Corect, mergeti la medic. Are nevoie sa fie evaluat medical.

Multa sanatate!

Utilizator21575486398

acum 4 ani

Am o intrebare , am facut recent niste analize si mi au iesit unele dintre ele putin cam proste, imi puteti spune daca este ok ? :Numar de eritrocite=5.79
: Procedeul de neutrofile:35.5
:Procedeul de eozinofile(EOS%):13.3
Numar de eozinofile(EOS):1.14
Numar de bazofile (BAS) :0.1
Numar de limfocite(LYM):3.65