Se va ameliora starea mea?

Diverse

Postata de Valeria Avatavului cu 4 luni in urma.

Buna ziua! Ma confruntam cu o gheara in cap noaptea prin somn de ziceam ca mor,.Acum i au caviscon de vreo 10 zile,mi a recomandat medicul neurolog.O sa imi treaca?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua,

In cazul in care medicul neurolog v-a recomandat Caviscon pentru simptomele dvs, acesta poate fi un tratament pentru reducerea aciditatii stomacului, dar nu este specific pentru situatia dvs. Este important sa urmezi sfatul medicului si sa continuati tratamentul prescris. Daca simptomele persista sau se agraveaza, este intotdeauna recomandat sa vorbiti cu medicul pentru un diagnostic corect si un plan de tratament adecvat.

Va recomandam sa va programati la un medic neurolog: https://www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articol recomandat
sfatulmedicului.ro/Boala-Alzheimer-si-alte-boli-degenerative/tulburari-neurologice_10410

Valeria Avatavului

acum 3 luni

Scuze,am scris gresit medicamentul.Medicamentul care mi l a dat doctorul neurolog se cheama Cavinton de 10 mg