Greață zilnică foarte mare fără vărsături?

Diverse Agitatie

Postata de Utilizator11627554453 cu 2 ani in urma.

Bună,am 30 de ani, de aproximativ 2 ani mă confrunt cu o problemă care efectiv mi-a schimbat întreaga viață de zi cu zi.
Am o stare de greață zilnic,nu suport nici un tip de miros inclusiv dacă se pregătește ceva de mâncare,mi se face și mai greață,nu mai pot să particip la nici un eveniment tip onomastică,nuntă,botez,etc..nici măcar cu prietenii nu pot să mă duc la ei acasă fiindcă se repetă din nou greața,nu pot să mă duc nici la un interviu pentru servici,am evitat să m-ai mă duc inclusiv la rude în vizită,în toate situațiile enumerate m-ai sus mi se întâmplă același lucru mă ia greața,mă fac palid la față asta de pe drum deja înspre oricare din locurile enumerate,însă când ajung la fața locului daca simt orice miros atunci pare că îmi dau stomacul pe gură dar nu vărs niciodată,efectiv nu știu ce să mai fac ce ar putea fii?menționez că am făcut radiografie abdominală ,totul ok,analize ok,am fost și la psiholog mi-a prescris alprazolam,care l-am luat cam un an de zile,pe deageaba,pentru că mă liniștește dar nu îmi dispare sensibilitatea aceasta îngrozitoare la miros.

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Anxietatea-si-fobiile/care-este-legatura-dintre-anxietate-si-greturii_18087

Adryan50

acum 2 ani

O analiza de HelicoBacter Pylori din scaun ai facut?
Incearca si niste Probiotice. EnteroLactis Plus