Probleme cu erectia?

Disfunctii sexuale masculine Disfunctie erectila Tulburari sexuale

Postata de MembruMobileApp1488125840 cu 5 ani in urma.

Salutare. De curand am o problema cu erectia. Am 19 ani, 184 cm inaltime si pot spune ca, la varsta mea, am avut ceva acte sexuale cu diferite femei, insa, in ultimele luni, am avut o problema si anume: am erectie totatala in timpul preludiului, dar cand partenera isi da chilotii jos erectia se duce total si nu mai stiu ce sa fac, am inceput sa ma simt foarte prost. La inceput am crezut ca este o problema minora cauzata pe baza de stres, dar nu este asa. Astazi mi s-a intamplat din nou si nu mai stiu ce sa fac. Tin sa mentionez ca pot sa ma masturbez fara nici-o problema, dar cand vine vorba de sex nu inteleg ce se intampla. Ar trebui sa merg la un urolog pentru un control sau ? Multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

psih.Bogdan Pîrtoacă

acum 5 ani

Salut! Îți înțeleg starea de îngrijorare. Cu siguranță trebuiesc verificate toate cauzele medicale, așadar poți merge și la un urolog pentru un control. Dar, cel mai probabil, conform descrierilor tale problema este de ordin psihologic.
Caută un psiholog specializat în psihoterapii cognitiv-comportamentale. După câteva ședințe situația se va ameliora.