Polip uterin?

Disfunctii sexuale masculine Ginecologie Polipi de col uterin

Postata de MembruMobileAppCristina70113 cu 6 ani in urma.

Am fost diagnosticata cu polip endometrial de 2 cm. Doctorul mi a zis sa iau tratament cu duphaston 3 luni.din cate am înțeles pot avea efecte destul de puternic, si cu toate astea, polipu poate reapărea. Exista o alta alternativa (alt tratament, progesteron natural cu mai puține reactii adverse)? E mai eficienta operația? Sau sa mai consult părerea altui medic?

Raspunsuri (2)

Utilizator11705050367

acum 3 luni

Am aceeași problema. Eram curioasa cum a evoluat. Dacă ați continuat tratamentul cu duphaston sau ați găsit o soluție mai bună. Daca problema s-a remediat sau agravat. Mulțumesc!

Krysa3

acum 23 ore

Am aceeași problema. Am urmat tratament cu Duphaston și as vrea sa știu cum a evoluat la dvs . Mulțumesc.