Infectie Testicul?

Disfunctii sexuale masculine Cancer testicular

Postata de Utilizator21585599432 cu 3 ani in urma.

Buna seara, va rog mult sa ma ajutati , am 23 de ani si de mai bine de 5-6 ani de zile pe testiculul stang mi a aparut ceva precum un bob de mazare, in toti acesti ani nu m a durut, nu m a deranjat cu absolut nimic asa ca nu am fost la medic sa vad despre ce e vorba, desi am mai citit ca ar fi vorba despre un nodul si ca daca nu deranjeaza nu se necesita atentie asupra acestuia, de multe ori m am tot "jucat cu el" strangandu-l in mana sau rasucindu-l. Ocazional am mai facut si efort sarind in anumite circumstante[ieri am fost la padure si trecand prin anumite zone a trebuit sa fac niste salturi], ei bine in aceasta seara "bobul de mazare" s a umflat putin si durea la atingere,de asemenea s a starcit in zona respectiva,pielea devenind vanata. Am luat un augmentin crezand ca este o infectie din cauza ca tot am pus mana pe el, dupa ce am luat augmentinul m am culcat vreo 2 ore si cand m am trezit am observat ca umflatura s a mai tras iar durerea nu mai persista decat la atingere, ce as putea face pana trece pandemia aceasta cu covid? Mi-e frica sa ma duc la spital pentru consult.
cam la ce as trebui sa ma astept, sa fie doar o infectie sau e vorba de cancer ?
Multumesc mult astept cu nerabdare raspunsul unui medic in masura. :)

Raspunsuri (1)

Utilizator11625238754

acum 2 ani

Ce problema ai avut?Nodulul cum se simțea la atingere?