Ganglion Inghinal Inflamat.?

Disfunctii sexuale masculine Disfunctie erectila Tulburari sexuale

Postata de Utilizator21552579353 cu 5 ani in urma.

Buna ziua,de aptoximativ 5 luni de zile am sesizat o mica umflatura in zona inghinala dreapta.Am fost la medic,am facut cateva analize de sange din care doar numarul limfocitelor era aproape dublu.Nu am primitnici un tratamet de orice fel pentru aceasta problema.Dupa vreo 2 luni,a aparut alt simtom:dureri pe canalul erectil,durere care se intensifica la erectie.Nu a existat nicio secretie.Am luat singur nicte antibiotic ce aveam prin casa,vreo 5 tablete si usor a disparut durerea si acea senzatie de discomfort la nivelul ap. genital.Intre timp am facut si un examen RMN in zona bazinului si dr. mi-a spus sa stau linistita ca nu e cancer.Saptamana trecuta ganglionul cu pricina era aproape nepalpabil,aproape nu exista atat de mic era ,si m-am bucurat crezand ca a luptat corpul singur si anticorpii si-au facut treaba.Insa de 2 zile,a reaparut si parca creste intruna de atunci,are aprox.2,5 mm.Zona este rosie doare la palpare si habar n-am ce sa mai cred.Azi am fost din nou la dr.si mi-a mai dat sa repet analizele de sange ce am facut acum 2-3 luni.Tin sa mentionez ca locuiesc in Germania si am sperat ca sistemul sanitar e unul profesional.Acum nu stiu ce sa mai cred.Ce ma sfatuiti sa fac mai departe?
Va multumesc mult pentru timpul acordat.
Cu respecu D.P

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/inflamatia-ganglionilor-limfatici_8489