De ce am probleme cu erectia inainte/in timpul actului sexual cu prietena mea?

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Utilizator11543782965 cu 5 ani in urma.

Buna. Am o nedumerire care ma cam macina. Am patit de 2 ori ca inainte de contactul sexual cu prietena mea sa imi pierd erectia. Mentionez ca am peste 21 de ani, nu sufar de probleme erectile/de sanatate, iar in alte contexte sau cu fosta prietena nu am intalnit aceste probleme. Imi imaginez faptul ca este o problema de natura psihica, fapt ce l-am discutat si cu prietena mea. E de mentionat si faptul ca sentimentele sunt puternice si e o persoana cu un corp de invidiat daca pot spune asa. As aprecia orice sfat. Multumesc.

Raspunsuri (2)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-masculine/disfunctia-erectila-raspunsuri-la-intrebari-frecvente_688

Psihoterapeut Laura Ciocoiu

acum 5 ani

Buna seara,

Cele mai multe probleme sunt de natura emotionala, nu rationala... Daca nu exista cauze organice care sa determine disfunctia erectila, cel mai probail cauza este de natura emotionala...
Unele pot fi de natura inconstienta. Discutati cu un psihoterapeut. Va poate ajuta!