Va Rog DațI Un Sfat O Iubesc ?

Depresie

Postata de Utilizator11583587065 cu 4 ani in urma.

Acum un an am cunoscut o fata care defapt părea foarte de treaba și nu părea a fi ușuratică și gândea mereu imi spunea că urăște fetele ușuratice și nici odată nu va fi ca ele și nu se va uita la materialism ,plus că era și virgina am avut încredere in ea și încet încet am început sa ne întâlnim a fost ceva draguț am mers la mare , Părea cv destul de draguț, i Cunoșteam părinți, după un an am fost nevoit sa plec peste hotare pe cv timp ,înainte sa plec ne-am certat puțin și am încetat săi scriu, după ceva timp i-am scris fiind încă plecat peste hotare ea a spus ca e târziu , eu când am auzit am lăsat totul și am venit la ea , am luat in buchet mare de flori și am mers la ea.Nici nu a deschis usa încercam sa o sun imi spunea sa plec ca cheamă poliția , a doua zi am sunat și a zis sa ne vedem , ne-am văzut și mi-a zis ca nu mai simte nimic pentru mine ca are pe alt cineva și sa o las in pace ,eram distrus moral și fizic , am decis sa aflu pe cine are , era un vechi prieten de al meu bogat cu mașina scumpă.Nu creadeam nici odată ca va putea face așa era alt fel și atât vorbea despre materialism și ce a facut

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 4 ani

Buna ziua. Sunteti tanar, vti mai avea dezamagiri in ceea ce priveste caracterul oamenilor. Nu este usor, dar cei din jur aleg drumul care li se potriveste - asta facem cu totii, nu? Si, uneori, unele drumuri nu mai p***ancid.
Va recomand sa faceti psihoterapie cognitiv-comportamentala, sa va cunoasteti mai bine, sa va dati seama ce aveti de schimbat la dvs, astfel incat sa va fie bine, sa faceti fata stresului si situatiilor dificile care pot aparea.
Toate cele bune!