Tinitus + Cefalee De Tensiune Mai Pot Scape De Ele?

Depresie Tinitus

Postata de Utilizator21560533369 cu 4 ani in urma.

Buna seara, am 30 de ani, nu beau, nu fumeza, nu ma droghez..., multicel sport, multe planuri de viitor,nu stiam ce e stresu etc..., pana acum 2luni. S-a intimplat sa am un gand aiurea, gand care mi-a cutremurat increderea din temelii, a dus si la niste regrete din trecut....si a culmminat cu un fel de criza de stres, care a tinut aproape 1saptmana. Pur si simplu nu am stiu ce m-a lovit si cui sa cer ajutor, au fost niste stari de naspa greu de descris, acompaniate de o cefalee de tensiune si ameteli, si lipsa pofta de mancare. Am cautat disperat raspunsuri pe net, am crezut ca poate e lyme, asa ca am luat si cateva zile Doxicilina iar in a 3-a zi de Doxicilina m-am trezit cu tinitus in urechea stanga, nu stiu daca pot fi corelate sau nu..(e ca o frecventa, uneori cu intensitate foarte ridicata, alteori mai joasa, se aude chiar si in tot capul, sau si urechea dreapta, dar cel mai des in stanga). Am trecut si peste acele ganduri si peste acele regrete, dar am ramas cu acest tinitus si cel mai grav aceasta presiune pe cap(cel mai des in zona din spate, ceafa)..., care ma baga in depresie, nu ma lasa sa traiesc, nu ma lasa sa mai ma bucur de nimic, imi da si o senzatie de oboseala ...A mai trecut cineva prin asa ceva, exista sansa sa scap macar de presiunea asta?
Tin sa mentionez ca nu am avut niciodata probleme de sanatate.
Multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

Utilizator11560534331

acum 4 ani

Nu am trecut prin asta, insa iti recomand sa mergi la medic. Depresia este o boala inselatoare, ingrozitoare si foarte ascunsa, iar efecte ei se vad si la nivel fizic nu doar psihic.

alex+a

acum 4 ani

Buna aceleași simptome le are și soțul meu .. nici noi nu mai știm ce să facem .. am fost la mai mulți medici și fiecare da din umăr și nu se știe exact ce are. Cautam mai departe . Dacă mai aflăm ceva voi scrie din nou. Deocamdată încercăm cu tablete de cătină , magneziu și vitamina b.