Stari De Despresie șI Anxietate?

Depresie

Postata de Utilizator11569162208 cu 4 ani in urma.

Bună ziua. De când eram mică am avut o problema, adică când încercam să explic cuiva o problemă despre mine, începeam să mă panichez și să plâng. Simțeam o durere în piept, și respiram mai greu. Acum, însă, anul trecut am început să mă simt foarte speriată în preajma oamenilor și dacă nu aveam pe cineva alături de mine mă apuca iar panica, tremuram puțin și trebuia să țin în mine iar când eram într-un loc retras începeam să plang. Aveam stări bruște de tristețe, și uneori eram bucuroasă iar apoi fără motiv mă enerva propria bucurie. De fiecare dată când vorbesc deschis cu cineva despre asta mă apucă panica și încep să plâng, iar dacă sunt mai multe persoane lângă mine mă sperii și mai tare. Chestiile au inceput să se agraveze în așa hal când lumea mă judeca sau râdea de mine și spuneau chestii groaznice, iar una dintre fostele cele mai bune prietene a început să-mi spună secretele. În ultimul timp sunt foarte instabilă emoțional și nu pot să controlez chestia asta. Ce mă fac?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Anxietatea-si-fobiile/top-20-moduri-de-a-rezolva-tulburarile-de-anxietate-si-stresul_10303