Probleme Psihice?

Depresie

Postata de Utilizator11566051989 cu 4 ani in urma.

Sotul meu a fost diagnosticat cu boala maniaco depresivă .Acum e în spital dar mă tem ca la externare să nu cadă din nou.Va avea tratament toata viata? Ma tem ptr viața mea si a copilului minor de a sta în preajma unei astfel de persoane care nu știe ce face.

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua. Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa discutati cu medicul curant.

Psih. Stefania Budacu

acum 4 ani

Buna ziua, un tratament bun il ajuta sa aiba o viata normala; da, tratamentul este pe viata si trebuie sa il ajutati sa inteleaga acest lucru.
Adresati-va unui psiholog - se recomanda sa faca si psihoterapie - care sa va explice mai bine despre ce este vorba si cum il puteti ajuta.
Toate cele bune!

Utilizator11576440725

acum 4 ani

As putea găsi un psihoterapeut gratuit?