Inceput de depresie ?

Depresie

Postata de Utilizator11590244978 cu 3 ani in urma.

În urma cu o.luna am avut o problemă cu copilul, am fost la spital. Acum este bine, eu am incercat sa fiu cat mai tare. Odata ajunsi acasă o dat cu toata pandemia asta, am o teamă, palpitatii ,am slăbit f mult, am amețeala, cap greu,dar cel mai mult ma sperie ca nu pot sa mănânc. Am cate o zi buna, cand sunt mai linistită si mănânc, dar revin stările de teama, gânduri, si lipsa pofte de mancare. Am fc analize , luni le trimit la medic, dar din cate vad sunt ok. Asa ca ma gandesc sa merg si la psiho, dar as vrea sa incerc totusi sa iau pastile antistres de la dacia plant, sa incerc sa lupt cu mine, poate reușesc. Multumesc

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Depresia---tristetea-patologica/scapa-de-depresie-si-anxietate-in-cativa-pasi-simpli_16592