In Cat Timp Isi Face Efect Sertralina.Eu Iau 200mg De 5 Saptamani Si Nu Sant Inca Bine?

Depresie Psihoza depresiva Distimia Depresie majora Depresie postnatala Tulburari psihice Tulburari afective sezoniere Disfunctie sexuala indusa de SSRI
+5
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21573028480 cu 4 ani in urma.

buna ziua.ma numesc cristina si iau tratament cu sertralina 200mg de 5 saptamani si nu ma simt inca bine.am o stare de oboseala mare nu am chef de nimic.cat timp trebuie sa treaca pana sa incep sa ma simt bine

Raspunsuri (1)

Florin

acum 4 ani

Buna! Si eu urmez tratament cu setralina 50 mg, primele semne de ameliorare le-am simtit dupa 3-4 saptamani iar dupa 2 luni am reusit sa imi revin la normal, desi am in continuare tendinte de recadere in depresie. Doza de 200mg s-ar putea sa fie cam mare, ideal ar fi ca tratamentul medicamentos sa fie insotit de psihoterapie, pentru tratarea cauzei problemelor. Antidepresivele de tipul setralinei au nevoie de un tiimp indelungat ca sa-si faca efectul, timp care difera de la persoana la persoana.