Cum Scap De Depresie?

Depresie

Postata de Utilizator11569161094 cu 4 ani in urma.

Bună ziua. Am 18 ani și de câteva săptămâni am intrat în depresie din cauza faptului că nu am luat examenul de bacalaureat. Toată lumea îmi spunea că nu sunt în stare de nimic, prietenii s-au îndepărta, simt că i-am dezamăgit pe toți. Am vrut să fac o facultate mai departe iar gândul că nu am reușit mă omoară. Nu mă pot gândi la nimic altceva, am crize de plâns și nu mă pot opri. Dacă încearcă cineva să vorbească cu mine încep să plâng și nu-mi pot explica asta. Am luat calmante, adormeam dar când mă trezeam o luam de la capăt. Mă gândesc într-una la ce as fi putut face dacă luam examenul..Nu știu ce sa mai fac în privința asta..

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Depresia---tristetea-patologica/cum-sa-facem-fata-formelor-usoare-de-depresie_13263