Cum Sa îNving Frica De PolițIst ?

Depresie

Postata de Utilizator11583096303 cu 4 ani in urma.

Ma numesc Simion Nicoleta și am și eu o problema, am dat traseul auto de 5 ori până acum și am picat mereu din cauza fricii și emoțiilor foarte puternice, cu instructorul lângă mine nu îmi este frica în schimb când se urca polițistul lângă mine ma panichez îmi este frica și sunt foarte stresata, nu înțeleg de ce nu pot lua și eu permisul, as vrea câteva sfaturi dacă se poate, cineva care sa ma ajute sa îmi înving aceasta teama și această frica, multumesc!

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 4 ani

Buna ziua, va recomand psihoterapie cognitiv-comportamentala!
Toate cele bune!