Ce poate fi?Va rog un răspuns!!?

Depresie

Postata de Utilizator11563213136 cu 4 ani in urma.

Buna.Din luna mai ma confrunt cu stări generale de rău.Totul a început după o petrecere,unde am consumat alcool,nu foarte mult.Dupa ce m-am trezit aveam o stare generală de rău,amețeam și simteam ca vomit,lipsa poftei de mâncare,îmi simteam capul prins ca intr-o cușca și aveam dureri la ceafa și tâmple,aveam gânduri negative și ma gândeam continuu ca am cele mai grave boli din lume...nu ma simteam fericita,orice as fi făcut ..îmi era frica sa ies din casa,iar când ieșeam și era multă lume in jurul meu inima începea să-mi bată tare și eram foarte agitata ...
Acum,am zile și zile,dar 5 din 7 pe săptămâna am stările astea...ma simt agitata mai mereu,inima simt ca îmi pușca din piept și ma gândesc continuu ca as avea o boala gravă ...
Ce poate fi?

Raspunsuri (3)

Utilizator11563213136

acum 4 ani

Am uitat sa Menționez,zilnic ma simt obosita,oricât as dormi și as sta doar in pat..

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Anxietate-si-atac-de-panica/simptomele-si-tratamentul-tulburarilor-de-anxietate_16485

Utilizator11563213136

acum 4 ani

Problema e ca nu sunt in țara și pt un control aici am de așteptat ceva timp ..nu vreau sa apelez la psihologi sau ceva de genul pt ca evit sa ma indop cu pastile ..