Caut raspuns si nu gasesc?

Depresie

Postata de Utilizator21547389199 cu 5 ani in urma.

Va rog ma poate ajuta cineva cu un raspuns un doctor ar fi foarte bine.Mama in varsa de 58 de ani de 6 luni doarme foarte putin noaptea cate 2-3h a fost de si-a facut niste analize si a gasit-o cu hernie de disc,am crezut ca este de la coloana dar nu este,a fost la pshiatrie i-a dat doamna doctor trittico a luat cate 1\3 pastila si a zis ca moare de la ele i s-a ridicat tensiunea rau si avea dureri de articulatii.Oare de la ce sunt aceste insomnii si ce analize sa mai faca ca e disperata nu stie incotro sa se mai duca va rog cineva sa ma ajute cu un raspuns daca se poate?Multumesc

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna ziua, insomniile pot fi provocate de stari de neliniste si nemultumire profunde, aflate la nivel subconstient. Pentru rezolvarea acestor situatii se recomanda psihoterapie cogniti-comportamentala, si mai putin medicatie psihiatrica. Daca doriti sa discutam mai amanuntit, ma puteti contacta la adresa de mail stef.budacu@ adresa_web_filtrata
Toate cele bune!