Anxietate?

Depresie

Postata de MARIA G cu 4 ani in urma.

Acum 2 saptamanii am avut o problema la servici care ma suparat destul de tare si din cauza careia mi a aparut un nod în gat si o dificultate la înghitire, ma simt nervoasa, agitata, stresata. Am o tulburare obsesiv comvulsiva de 18 ani, am început un tratament acum 3 ani pt ca am avut un șoc post traumatic în urma unui viol si eram într-o stare destul de grava, dar eu uit foarte tare si uitam sa mi iau tratamentul pe care din aceasta cauza l-am întrerupt dupa 4 luni, anul trecut în luna Aprilie medicul Psihiatru mi-a prescris iar tratamentul dar în luna Septembrie l-am întrerupt pt ca uitam sa l iau, acum am iar o stare p***a si nu stiu ce sa fac.

Raspunsuri (4)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sanatatea-mentala/ce-este-tulburarea-obsesiv-compulsivai_17061

Psih. Stefania Budacu

acum 4 ani

Buna ziua, trebuie sa intrati pe tratament si sa incepeti psihoterapie cognitiv-comportamentala (asta este recomandarea mea). Varianta de mijloc eu nu cred ca exista.
Toate cele bune!

MARIA G

acum 4 ani

Multumesc Dna Doctor

lucian mark

acum 10 luni

buna sper ca ai trecut cu bine peste acele momente urate din viata. :) in caz ca doresti consiliere e un centru gratuit deschis recent in Bucuresti :
Centrul Social de Psihoterapie TFH
PS daca doresti sa comunicam :) lucian83.27@ gmail com pui tu punctele :) e din cauza blocajului de la site :)