Un dinte crescut in locul celor doi cazuti?

Dantura copiilor

Postata de MembruMobileApp1505934203 cu 6 ani in urma.

Buna ziua! Daca mi-a cazut caninul si dintele de langa el ( de lapte amândoi ) , iar apoi mi-a crescut doar unul singur si mai mare in loc de cei doi, as mai putea face ceva sa rezolv problema? Multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Caria-dentara/cele-mai-des-intalnite-probleme-orale-la-copii_15134

Dr. Cosmin Ulman

acum 6 ani

Buna ziua,
trebuie facut un consult de catre un medic ortodont.
Exista posibilotatea sa se aduca aduca pe arcada dintele restant (cel care nu a iesit) sau sa se incadreze doar acest dinte (cel erupt), in estetica faciala.

Dr Ulman Cosmin
adresa_web_filtrata adresa_web_filtrata