Se poate ca un incisiv lateral sa se schimbe la 14 ani?

Dantura copiilor

Postata de CRISTINA100 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
Baiatului meu de 14 ani i se clatina un incisv lateral, in partea de jos. Nu imi amintesc daca acest dinte s-a schimbat, este posibil aceast lucru la 14 ani? Culoarea nu difera fata de alti dinti permanenti.

Va multumesc mult! Camelia

Raspunsuri (2)

Membrucontact

acum 10 ani

Buna Camelia,

Varsta la care incisivii se schimba este de 6-7 ani, cu mici exceptii. Trebuie sa apelati la un consult de specialitate si probabil vi se va recomanda sa-i faceti o radiografie.

CRISTINA100

acum 10 ani

Va multumesc foarte mult pentru raspunsul d-voastra!