Pete albe pe dinti?

Dantura copiilor

Postata de ValeVale cu 10 ani in urma.

Buna.Am niste pete albe pe dintii din fata.Din cate am citit este o posibila fluoroza sau demineralizare.Problema este ca aceasta problema apare la copii,eu am 16 ani.Ceva sfaturi?Multumesc!

Raspunsuri (1)

Georgiana

acum 10 ani

Si eu am 16 ani si am exact aceeasi problema, plus ca mi s''a dus smaltul de pe un dinte din fata si acum are o forma tare inestetica...