Este posibil să creasca 2 dinti definitivi in locul unui dinte de lapte

Dantura copiilor

Postata de MembruMobileApp1499334626 cu 6 ani in urma.

Buna ziua,am o fetita de 8 ani si ia scos medicul dentist un dinte de lapte din cauza ca în spatele lui se vede în gingie cum creste cel definitiv. Acum problema mea este ca și în partea din față se vede același lucru...,este posibil să ii creasca 2 dinti definitivi in locul dintelui
de lapte?

Raspunsuri (2)

Dr. Cosmin Ulman

acum 6 ani

Buna ziua,
nu se poate.
Este posibil ca dintele sa fie voluminos si de aceea sa se vada asa.

Dr Ulman Cosmin
Medic stomatolog

MembruMobileApp1499334626

acum 6 ani

Multumesc mult!