Sănătatea copilului?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Natalia cu 9 luni in urma.

Buna seara eu as dori cînd copilul de un anișor a vărsat și are diareii care sunt cauzele
El de acuma de vomitat nu vomita dar diarei mai are este ceva periculos ??

Raspunsuri (2)

Psihoterapeut Laura Ciocoiu

acum 9 luni

Buna seara,
Cauzele pot fi multiple: infectie, poate nu-i prieste ceva ce-a mancat - toxiinfectie alimentara etc
Daca vomita si este deranjat la burtica, se deshidrateaza!
Mergeti la medic, mai ales pe caldurile astea, nu e de lasat asa....

Sanatate!

Natalia

acum 9 luni

Mă scuzați dar am fost la medic și mi-a dat oricare antibiotici,dar diareia posibel sa continuie de la antibiotice?