Prater willi la copil 6ani?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Catalina cu un an in urma.

Bună ziua am un băiat de 6ani cu hipotiroidism și după cum se prezintă cred ca are pradar willi mănâncă într-una are 6ani 57kg în prezent ia stratera4ml pe zi și nu vad nimik .dacă as merge la o nutritionista lar ajuta cu ceva ce as putea sa fac sai stopez foamea ? Mulțumesc

Raspunsuri (3)

Psih. Stefania Budacu

acum un an

Buna ziua, va recomand neurofeedback. Este o procedura care regleaza undele cerebrale si stimuleaza lobul frontal al creierului!
Totodata, va recomand sa il integrati in activitati care ii fac placere, in acest fel se amana mancarea.
Toate cee bune!

Psih. Stefania Budacu

acum un an

Cum este copilul dpdv fizic? Face kineto? Este autonom in miscare?

Catalina

acum un an

Bună seara o făcut doar terapia voita pentru ca nu mergea atunci avea 2ani acuma la 6ani se teme sa urce și sa coboare scările .unde pot să-l duc pentru stimularea creierului? Mulțumesc