CINE ARE ASEMENEA PROBLEME?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Utilizator11561661913 cu 4 ani in urma.

Bună ziua, de curând am aflat ca fetita mea de un an și o luna suferă de tetrapareza spastica, la naștere a suferit o hemoragie cerebrala de gradul 2 și în final leucomalacie perventriculara, cum de manifesta aceasta tetrapareza în viitor?

Raspunsuri (2)

Psih. Stefania Budacu

acum 4 ani

Buna seara, amanunte despre tetrapareza spastica gasiti pe internet ( adresa_web_filtrata /sanatate/tetrapareza-spastica-cauze-simptome-optiuni-de-tratament) - va recomand sa incepeti cu copilul kinetoterapia, cu un specialist care sa va invete si pe dumneavoastra ce aveti de facut ca sa o ajutati. Este foarte important sa inceapa cat mai curand tratamentul! Urmariti-o daca vorbeste, posibil sa aiba nevoie de stimulare si din acest punct de vedere, caz in care ma puteti contacta telefonic, specificand clar cine sunteti, sau la adresa de mail de adresa_web_filtrata , stef.budacu
Sanatate si spor in tot ce aveti de facut!

Utilizator11561661913

acum 4 ani

Bună ziua, deja facem fizioterapie bobath de 9 luni, pana în prezent nu a spus nici un cuvânt, ce părere aveți despre intervenția cu celule stem?
Va mulțumesc!