Cauzele cresterii

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Kennya cu 14 ani in urma.

am un baietel de 11 ani care se plange frecvent de dureri ale articulatiilor, ii troznesc toate incheieturile, dureri de spate, calcaie. Este cauza cresterii sau sa fie alta problema .Este si sportiv. Trebuie sa ii dau suplimente?

Raspunsuri (2)

Sheila

acum 14 ani

Nu cred ca e normal sa te doara toate cele daca esti in crestere.Mergi cu el la doctor sa faca cateva analize pentru calciu, sodiu, potasiu.Suplimentele ar fi bine venite, dar mai intai afla exact cauza acestor dureri, sa nu aiba o leziune ceva
sanatate multa

raluca

acum 14 ani

Buna Kennya,

Mergi cu baietelul la medicul de familie sa vada ce are, la varsta lui nu este bine sa aibe aceste dureri. Poate are reumatismul articular acut si ii va trebui tratament.

Multa sanatate