cate stade sunt de pubertate??

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Utilizator11709200253 cu 2 luni in urma.

am fost la un doctor si mi-a spus ca am stadul 3 de pubertate si nu stiu cate sunt

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Pubertatea este impartita in cinci stadii, cunoscuti ca stadiile Tanner. Stadiul 1 este primul semn al pubertatii, iar stadiul 5 este maturitatea sexuala completa. Daca vi s-a spus ca sunteti la stadiul 3, inseamna ca sunteti la jumatatea acestui proces si inca mai aveti doua stadii de parcurs.

Pentru mai multe informatii, puteti solicita opinia unui endocrinolog.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/endocrinologie

Articol recomandat:
sfatulmedicului.ro/Cresterea-si-dezvoltarea-copiilor/cand-incepe-pubertatea-si-care-sunt-stadiile-acesteiai_18161

Utilizator11709410473

acum 2 luni

Bună ziua după operatie de testicule necoborate după 2 zile este umflat in partea stânga poate cineva sa ma ajuta cu un răspuns