Bună ma puteți ajuta cu un sfat ?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Utilizator11552497198 cu 5 ani in urma.

Bună seara, am și eu o problema. Nu ma mai înțeleg cu băiatul meu are 15 ani face în iulie 16. Nu vrea sa învețe chiulește nu ma mai asculta de loc și mai și răspunde. Nu cred ca este din cauza anturajului. Eu am fost o perioada mai lunga plecata în străinătate timpt de 5 ani a stat ba cu mama ba cu fratele meu. De 4 ani în coace nu am mai plecat dar de un an nu ma mai înțeleg cu el. Lam luat în toate felurile dar fără nici un rezultat. Aștept un sfat de la dumneavoastră. Va mulțumesc
😟

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna seara. Sfaturile nu se dau, asa... Va recomand sa luati legatura cu un psihoterapeut (psihoterapie cognitiv-comportamentala), veti intelege mai multe despre fiul dumneavoastra si relatia cu el - chiar si despre propria persoana!
Toate cele bune!