Am nevoie de un sfat sau o părere!!!!!!!!! ?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Utilizator11561661913 cu 4 ani in urma.

Bună, am doua fetite gemene născute la 7 luni.
Amândouă au suferit hemoragie cerebrala dar una dintre ele, Giulia a fost de gradul 2 unde diagnosticul final a peste pe leucomalacie perventriculara.
Facem fizioterapie de 8 luni de 4 ori pe săptămână pentru ca este foarte rigita.
Are un an și 3 luni și nu sta în fundulet, nu se joaca și nu își folosește mânuțele.
În marție a fost internata pentru convulsi și diagnosticata cu sindromul West.
Cum se va dezvolta pe viitor și ce pot face pentru a o ajuta mai mult?
Va mulțumesc!

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 4 ani

Buna seara, acolo unde faceti fizioterapie - kinetoterapie sunteti sigura de capacitatea profesionala a specialistului? Sindrom West inseamna: adresa_web_filtrata /sindrom-west/, corespunde descrierea? A mai vazut-o cineva?
O puteti ajuta lucrand cu ea, acasa, exercitiile pe care le lucreaza la centrul respectiv si stimuland-o in permanenta cu informatii (vorbindu-i, cantandu-i, povestindu-i, plimband-o etc
Daca doriti s amai discutam, ma puteti contacta telefonic sau la adresa de mail stef.budacu@ adresa_web_filtrata
Toate cele bune!