Sunt Insarcinata?

Contraceptie Ameteala Sarcina

Postata de Utilizator11561570920 cu 4 ani in urma.

Ma numesc Amalia,o sa incep prin a spune ca am un ciclu de 29 de zile,care mai nou dureaza doar 2-3 zile.Perioada fertila am avut-o pe 16 iunie,menstruatia incepand pe 1 si tinand 1 zi jumatate.Pe data de 16..nu am mai folosit prezervativ,din pacate,dar prietenul meu s-a "restras",ideea e ca eu am simtit ca nu a facut-o la timp,l-am intrebat daca ar fi necesar sa iau macar pastila de a doua zi,doar sa fiu sigura,dar el a insistat ca nu a terminat inauntru..Si uite asa zilele au trecut,suntem in 26 iunie,iar TB nu a mai scazut de 3 zile e 37,37,1...Fiind la 2 zile distanta ar fi trebuit sa scada..Eu ma simt obosita si nu prea am pofta de mancare..Am mici crampe,nicidecum menstruale in zona uterului..de obicei le simteam in partea stanga sau dreapta..Credeti ca as fi putut ramane insarcinata?

Raspunsuri (2)

Utilizator11561570920

acum 4 ani

Jumatate**

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-de-sarcina_10886