pastila de a doua zi?

Contraceptie

Postata de Utilizator11594659136 cu 3 ani in urma.

Buna ziua, in data de 10 iulie am fost la ovulatie iar prietenul meu a ejaculat in mine, am luat pastila de a doua zi in primele 30 de minute, pot ramane insarcinata daca am luat pastila dar am fost la ovulatie? Tin sa mentionez si faptul ca in aceeasi si zi in urmatoarele doua am mai avut contact sexual neprotejat.

Raspunsuri (1)

Utilizator11594826555

acum 3 ani

Bună. As vrea sa știu și eu ce ai rezolvat? Eu pe data de 4 iulie am avut contact sexual și și a dat drumul în mine la care după cam o ora am luat pilula de a doua zi. Mentionez ca eu am un ciclu neregulat. Apoi pe data de 11 iulie am avut iar 2 contacte neprotejate dar cu retragere. Sunt puțin agitata pt ca ma dor sanii și zilele astea ar trebui sa mi vina menstruația. Oare e posibil sa fi rămas insarcinata?