Mentruatie De 17 Zile Cu Cerazzette, E Normal?

Contraceptie

Postata de Utilizator11559658034 cu 4 ani in urma.

Buna ziua, am inceput sa iau cerazzette la indicatia medicului ginecolog la 9 luni dupa nastere. Am luat prima cutie, mi-a venit menstruatia normal, in timpul careia am inceput a 2 cutie de cerazzette, dar nu mi se mai opreste menstruatia. Astazi este a 17 a zi si, desi o perioada era foarte putin, de vreo 2 zile a reinceput sa fie abundenta, ca in timpul ciclului. Dna dr este in concediu, dar acum o saptamana zicea sa stau linistita ca e normal. A mai avut cineva o situatie asemanatoare? Multumesc

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/11-factori-neobisnuiti-care-cauzeaza-tulburari-menstruale_13491