Doar O Zi?

Contraceptie

Postata de Utilizator11561785255 cu 4 ani in urma.

Bună , sunt nouă aici și sper să mi se poată Răspunde . În urma cu două luni am născut prin cezariană , iar joi, 27.06 mi-a venit puțin sânge , am zis că ar fi menstruația , pe tot paracursul zilei nu a fost absorbantul umplut . Tot în aceiași seara am luat prima pastilă de anticoncepționale, crezând că ziua următoare o să am cantitate mai mare de sânge , cum aveam înainte de a rămâne însărcinată . Întrebarea mea este , să le iau pastile deși acum nu îmi mai vine menstruația ? Se poate să îmi vină doar puțin sânge ? Mai sunt protejată ?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.