Cat Dureaza Menstruatia Dupa Pilula De A Doua Zi?

Contraceptie

Postata de Utilizator11565254334 cu 4 ani in urma.

Am avut un accident prin ruperea prezervativului ,imediat la o ora am luat pilula de a doua zi,iar la o saptamana mi-a venit ciclu,dar nu e ca cel normal,am sangerari mici dar le am de 7 zile si am sanii foarte sensibili chiar mai sensibili decat la ciclul normal,precizez ca aceste sangerari au aparut inainte cu 2 saptamani de ciclu normal. Am avut dureri dar mici fata de durerile pe care le am in mod normal care ma tin la pat. As vrea sa stiu cam cat ar putea dura aceste sangerari ,daca sunt normale dupa aceasta pastila? Urmatoarea menstruatie se poate deregla mult?

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/efe-secundare-ale-pilulei-contraceptive_16498

Utilizator11584689917

acum 4 ani

S a dereglat ciclul până la urmă?