Piatra an vezica?

Colica Renala

Postata de Gabi cu un an in urma.

Am o antrebare va rog răspundeți-mi am făcut o operatie la rinichi am avut pietre și după ce am ești din spital asta a fost acum doua săptămâni au anceput durerile foarte mari la vezica an partea dreapta cu frisoane și vărsături am venit la spital și miau făcut o ecografie și m-au zis ca am o piatra an vezica de 1cm va rog răspundeți-mi ce sa fac va mulțumesc

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Simptomele pe care le experimentati (frisoane si varsaturi) pot fi semne ale unei infectii urinare asociata cu piatra din vezica urinara. Este important sa incepeti un tratament adecvat cat mai curand posibil pentru a evita complicatiile.

Va recomandam sa va programati la un medic urolog: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Puteti afla mai multe informatii depre infectia urinara aici:
sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/ce-trebuie-sa-stii-despre-infectiile-urinare-simptome-si-tratament_18360