Probleme cu menstruația?

Ciclul menstrual

Postata de Andreea Chis cu 5 luni in urma.

Bună seara, de vreo 4 luni ma deranjează burta și am fost la medicul ginecolog și iam zis problema și ca menstruația îmi vine ok 2 zile după se oprate o zi și după iar vine 3 zile , pe lângă asta am ceva secreți maro , rosi, după vreo 2 săptămâni de la menstruație , medicul a zis ca e o problema asta. La farmacie am fost și mia zis ca să iau karissa sa îmi regleze menstruația ,nu știu ce sa fac și ce sa iau.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 luni

Buna ziua,

Daca medicul ginecolog a sugerat sa iei Karissa pentru a-ti regla menstruatia, ar trebui sa iei in considerare aceasta recomandare. Cu toate acestea, este important sa stii ca fiecare organism reactioneaza diferit la diferite medicamente si este posibil ca acesta sa nu fie potrivit pentru tine. De aceea, este recomandat sa consulti medicul inainte de a incepe un nou tratament.

In plus, ar fi util sa pui intrebari medicului in legatura cu simptomele pe care le ai. Acesta poate oferi mai multe detalii despre cauzele acestor simptome si poate sugera alte tratamente sau teste suplimentare, daca este necesar.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/dereglarile-ciclului-menstrual_15504